Wyszukaj tanie loty do Wenecji + lotnisko w Wenecji

0
629

Wenecja to jedno z najpopularniejszych miast we Włoszech, które do obsługi transportu lotniczego ma przeznaczone dwa lotniska. Jedno położone w odległości 12 kilometrów na północ od centrum, obsługuje loty międzynarodowe. Drugie oddalone od Wenecji o 25 kilometrów jest główną bazą tanich linii lotniczych.

Zarówno jedno, jak i drugie obsługuje miliony pasażerów rocznie, którzy przylatują tu głównie w celach turystycznych. Co ciekawe oba są krytykowane przez turystów jako zbyt małe do obsługi takich ilości ludzi.

Zacznijmy więc od początku.

Lotnisko Marco Polo

Port lotniczy Wenecja Marco Polo (IATA:VCE, ICAO:LIPZ) jest największym lotniskiem Wenecji. Z jego usług korzysta ponad 11 milionów pasażerów rocznie i liczba ta cały czas rośnie. To trzecie najbardziej ruchliwe lotnisko we Włoszech, zaraz po Rzymie i Mediolanie. Jego patronem jest znany na całym świecie podróżnik Marco Polo, który jako jeden z pierwszych dotarł do Chin (Państwa Środka). Lotnisko w Wenecji obsługuje w głównej mierze pasażerów latających w północno-wschodnie regiony słonecznej Italii.

Adres: Viale Galileo Galilei, 30, 30173 Venezia VE, Włochy
Telefon: +39 041 260 9260
Strona www: veneziaairport.it

Zobacz na mapie gdzie znajduje się lotnisko Marco Polo w Wenecji:

Port lotniczy Marco Polo został założony w 1960 roku, jako główne lotnisko regionu Veneto. Ze względu na ciągle zwiększającą się ilość pasażerów oraz dużą popularność tego lotniska, w lipcu 2002 roku oddano do użytku nowy terminal, aby lepiej obsłużyć zwiększony ruch pasażerski. Niestety obecnie nawet i to nie pomaga, gdyż port lotniczy Marco Polo dobiega do krańców swojej wydajności. O czym często informują niezadowoleni pasażerowie.

Informacje o lotnisku

Na lotnisku Marco Polo do dyspozycji pasażerów jest jeden terminal. Jest on podzielony na trzy piętra. Na pierwszym znajduje się hala przylotów, na drugim piętrze jest miejsce dla pasażerów odlatujących z lotniska, natomiast trzecie piętro to głównie siedziba biur linii lotniczych oraz obsługi. Jeśli chodzi o halę odlotów ma ona 70 stanowisk do odprawy oraz dwie poczekalnie dla pasażerów (VIP roomy) – Tintoretto Lounge (dla Sky Team) oraz Marco Polo Room (dla pozostałych klientów).

Udogodnienia na lotnisku Marco Polo w Wenecji

Jeśli chodzi o inne udogodnienia w porcie lotniczym Marco Polo to znajdują się tu punkty informacyjne, bary, restauracje i kawiarnie. Oczywiście są także sklepy na strefie wolnocłowej oraz bankomaty, kantory wymiany walut i oddziały banków. Na lotnisku jest dostęp do Internetu, punkt przechowywania bagażu, a także biuro rzeczy znalezionych. Natomiast dla osób religijnych przygotowano pokój modlitw.

Można tu także wynająć samochód w jednej z kilku wypożyczalni ( m. in Hertz, Europcar, Avis, Autovia), które mieszczą się w hali przylotów. Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, to przygotowano ich ponad dwa tysiące. Rozmieszczone są na kilku parkingach krótko i długoterminowych. Te ostatnie znajdują się w pewnej odległości od samego lotniska, jednak jest do nich zapewniony transport busem. Natomiast krótkoterminowe parkingi ulokowane są dokładnie naprzeciw nowego terminala. Jeśli chodzi o miejsca noclegowe, to najbliższy obiekt hotelowy znajduje się w odległości zaledwie 300 metrów od lotniska.

Jak dojechać z lotniska Marco Polo do Wenecji?

Port lotniczy Marco Polo jest dobrze skomunikowany z samym miastem. Oprócz tradycyjnych środków transportu takich jak taksówki, pociągi czy autobusy, do centrum Wenecji dotrzemy także wodną komunikacją. Może być to po prostu tramwaj wodny (vaporetto) czy też prywatny kurs motorówką. Do tego oczywiście na lotnisko bez problemu dojedziemy samochodem, autostradą A27 lub drogą SS14. Trasa do portu lotniczego Marco Polo jest wystarczająco dobrze oznakowana.

To lotnisko w Wenecji przeprowadza rocznie ponad 95 tysięcy operacji.

Należące do grupy lotnisk SAVE, obsługuje siatkę połączeń z prawie 60 linii lotniczych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Głównymi przewoźnikami są tu: Aerofłot, Air Europa, Air France, Air Malta, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Czech Airlines, Carpatair, Delta Air Lines, easyJet, El Al, Emirates, Finnair, Iberia, KLM, Jet2.com, LOT, Lufthansa, Norwegian Air Shuttle, Qatar Airlines, Rossiya Airlines, Ryanair, Skyservice, Swiss International Air Lines, TAP Air Portugal, Transavia, Turkish Airlines, TUIfly, Thomsonfly, czy UM Airlines.

Wśród linii czarterowych można wymienić: Aegean Airlines, Air Pullmantur, AMC Airlines, Astraeus, Atlasjet, Cirrus Airlines, Croatia Airlines, Skyservice, Swiftair, Titan Airways, Tunisair czy XL Airways France.

Teraz pora na drugie lotnisko obsługujące turystów wyruszających na wycieczkę do Wenecji.

Lotnisko Treviso

Port lotniczy Treviso (IATA:TSF, ICAO:LIPH) to drugie lotnisko Wenecji. Rocznie obsługuje ponad 3 miliony pasażerów i liczba ta wciąż rośnie. Położone jest w 20 kilometrowej odległości od Wenecji, niedaleko (3km) miasta Treviso.

Nosi imię Antonio Canovy, włoskiego rzeźbiarza, architekta i malarza oraz głównego przedstawiciela klasycyzmu w rzeźbie. Lotnisko Treviso obsługuje zasadniczo jedynie tanie linie lotnicze.

Adres: Via Noalese, 63E, 31100 Treviso TV, Włochy
Telefon: +39 0422 315111
Strona www: veneziaairport.it

Zwiększony ruch pasażerski, sprawił iż w 2007 roku do użytku oddano nowy terminal. Mimo to klienci lotniska, nadal narzekają na zbyt małą powierzchnię obecnego obiektu. Podobnie do portu lotniczego Marco Polo – lotnisko Treviso ma jeden terminal, który dzieli się na strefę odlotów oraz przylotów.

Jeśli chodzi o udogodnienia to na pasażerów czeka tu punkt informacji turystycznej (na parterze), toalety ( w tym także te dostosowane do osób niepełnosprawnych), lokale gastronomiczne, gdzie można się posilić oraz napić, a także poczekalnie dla VIP-ów. Ponad to na miejscu są oczywiście sklepy, bankomaty i kantor wymiany walut. Można też skorzystać z niektórych oddziałów banków, które mają tu swoje stanowiska. Na lotnisku Treviso nie brakuje również miejsc, gdzie można wypożyczyć samochód z firm takich jak np. Hertz, Avis, Europcar, czy Autovia. Dla rodzin z dziećmi są tu także specjalne udogodnienia. Natomiast najbliższy obiekt hotelowy znajduje się w promieniu dwóch i pół kilometra od lotniska.

Port lotniczy Treviso dysponuje dwoma parkingami – krótko i długoterminowym. Oba łącznie pomieszczą ponad 400 samochodów. Parking krótkoterminowy umiejscowiony jest tuż przy nowym terminalu i może na nim znajdować się do 60-ciu samochodów. Natomiast parking długoterminowy pomieści 350 aut, ale jest oddalony od lotniska o 200 metrów.

Dojazd z lotniska Treviso do Wenecji

Jeśli chodzi o transport z lotniska Treviso do Wenecji, to do wyboru mamy oczywiście taksówki, miejski autobus oraz kolej. Jednak do dworca kolejowego trzeba dojechać, na przykład autobusem linii nr 6. Podróż trwa 15 minut. Oprócz tego do Wenecji zawiozą nas prywatni przewoźnicy, swoimi liniami autobusowymi. Do miasta na wodzie oczywiście także można dojechać samochodem, bo drogi są dość dobrze oznakowane.

Lotnisko Treviso wykonuje rocznie ponad 22 tysiące operacji. Obsługuje głównie tanie linie lotnicze oraz kilka czarterów. Głównymi przewoźnikami są tu: Blue Air, Germanwings, Ryanair, Transavia.com, a także Wizz Air. Jeśli chodzi o czartery są to: Aegean Airlines, Lotus Air oraz Tunisair.

Tanie loty do Wenecji
Tanie loty do Wenecji / Wyszukiwarka tanich lotów / Lotnisko w Wenecji

Tanie loty do Wenecji

Z Polski bezpośrednio dolecimy do Wenecji jedynie z Warszawy i z Krakowa. Przy czym tanie linie lotnicze – Ryanair latają z lotniska Warszawa-Modlin oraz Krakowa-Balice. Natomiast z portu lotniczego Chopina w stolicy dolecimy bezpośrednio do Wenecji naszym polskim LOT-em. Jeśli chodzi o inne miasta w Polsce to trzeba się przygotować na lot z przesiadkami.

Lot bezpośredni z Polski do Wenecji trwa około trzech godzin. Natomiast bilet lotniczy kosztuje średnio od 150 złotych do ponad 600. Wszystko zależy od terminu naszej podróży oraz czasu, jak szybko zarezerwujemy swój lot. Najdroższe bilety lotnicze są zazwyczaj w okresie wakacyjno-letnim.

Inną opcją jest lot na przykład do Werony, a następnie podróż pociągiem bądź flixbusem, bezpośrednio do Wenecji. Taka przeprawa trwa trochę ponad godzinę. A sam lot warto wówczas wykupić w jednej z tanich linii lotniczych typu Wizz Air.

Jeśli interesują Cię tanie loty to zapraszamy do wyszukiwarki lotów do Wenecji, gdzie będziesz mieć okazję znaleźć naprawdę tani lot do Wenecji w promocyjnej cenie.

Opinie o lotniskach w Wenecji

Tymczasem zapraszamy Was także do komentowania i dodawania swoich opinii na temat lotnisk Marco Polo i Treviso.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here